نحوه عکاسی از آتش بازی

ثبت عکسهای استادانه از آتشبازی

Image credit: Nuttawut Uttamaharad

آماده شوید تا اینستاگرام خود را منفجر کنید!! واقعیت این است که، اکثر عکسهایی که از مراسم آتشبازی گرفته می شود مبهم هستند و جلوه جادویی نمایش آتشبازی را نمایش نمی دهند. به همین دلیل است که سعی کردم نکاتی را گردآوری کنم که به شما کمک می کند بهترین عکس آتش بازی ممکن را بگیرید.

علی افتخار با بیان چهار نکته نحوه ثبت عکسهای دراماتیک از مراسم آتشبازی را به شما آموزش می دهد:

Image credit: Shin-改 T
Image credit: Shin-改 T

واقعیت این است که، اکثر عکسهایی که از مراسم آتشبازی گرفته می شود مبهم هستند و جلوه جادویی نمایش آتشبازی  را نمایش نمی دهند. به همین دلیل است که سعی کردم نکاتی را گردآوری کنم که به شما کمک می کند بهترین عکس آتش بازی ممکن را بگیرید. آماده شوید تا اینستاگرام خود را منفجر کنید!!

 

تحقیقات کلید اصلی ماجراست !

احتمالا شما نیز با بنده هم نظر هستید که دیدن عکسهای ثبت شده توسط سایر عکاسان و ایجاد تحقیقات در خصوص موضوع، معمولاً اولین قدم برای خلق یک اثر شگفت انگیز است. سعی کنید به دنبال عکس های مشابه ثبت شده توسط سایر عکاسان باشید. نمونه هایی از عکس های آتش بازی را پیدا کنید و سعی کنید در موقعیت های مشابه قرار بگیرید تا بتوانید بهترین زاویه خود را برنامه ریزی کنید. آمادگی می تواند همه تفاوت بین یک شات خوب و عالی را ایجاد کند.

فقط یک موضوع مهم را در نظر داشته باشید هدف از دیدن عکسهای سایر عکاسان، کمک به ایده پردازی می باشد نه اینکه به دنبال کپی کار سایرین باشید زیرا همانطور که می دانید اصالت و تازگی اثر ارزش زیادی دارد.

Image credit: Ninotti 
Image credit: Ninotti

محل استقرار مناسبی انتخاب کنید !

برای تنظیم زودهنگام به لوکیشن مورد نظر بروید، پیشنهاد میکنم وقتی که در محل مناسب مستقر شدید بیکار نمانید و با گرفتن برخی از عکس های مناظر از وقت اضافی استفاده کنید. این به شما امکان می دهد تا ترکیب بندی های مختلف را امتحان کنید و تنظیمات دوربین خود را به منظور موقعیت مکانی خود بدست آورید. بزرگنمایی و فوکوس خود را تنظیم کنید اما برای شروع، آماده پرواز باشید!

Image credit: Somrut Dangthib
Image credit: Somrut Dangthib

عکاسی کنید !!

برای به دست آوردن بهترین تصویر ممکن، بهتر است از ریموت استفاده کنید. همچنین می توانید نوردهی طولانی (long exposure) را امتحان کنید. من مدت ۵ و نهایتا ۱۰ ثانیه را برای نوردهی طولانی پیشنهاد می کنم.  به یاد داشته باشید عکاسی از آتشبازی همان عکاسی از جرقه های نور است. حتماً یک سه پایه محکم را تهیه کنید تا مطمئن شوید تصاویر شما مبهم نیست که در این صورت بیشتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید وقت بگذارید و مجدد عکس بگیرید.

راستی یک نکته مهم!  پس از پایان آتشبازی، دوربین خود را جابجا نکنید و تنظیمات زوم خود را تغییر ندهید. چندین عکس با تنظیمات نوردهی مختلف، مانند مواقعی که قصد عکاسی HDR دارید از سطح شهر و فضای اطراف بگیرید. اینها همان عکسهایی است که در هنگام ادیت احتمالا به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

Image credit: Nuttawut Uttamaharad
Image credit: Nuttawut Uttamaharad

از مزیت های ادیت عکس غافل نشوید !

Post Processing یا به قولی همان ادیت و ترکیب تصاویر جایی است که شما واقعاً می توانید تفاوت ایجاد کنید. به عنوان مثال، عکسهای ثبت شده از اسکله های شهری معمولاً با دمای رنگ سردتر و آتش بازی ها با تنظیمات گرمتر، بهتر به نظر می رسند بنابراین می توانید از آن عکسهای مناظری که در انتهای نکته سوم به آنها اشاره کردیم استفاده کنید تا با استفاده از آنها و تنظیمات دمای رنگ (color temperature)، یک تصویر عالی از پس زمینه ایجاد کنید. همچنین پیشنهاد میکنم آسمان را تاریک کنید، زیرا با شروع  آتشبازی، آسمان به طور طبیعی سیاه یا آبی تیره خواهد بود ضمنا به یاد داشته باشید، عکسی خلق کنید که در گام اول خودتان از آن لذت ببرید!

 

امیدوارم از عکسهای خود نهایت لذت را ببرید. ضمنا می توانید با ارسال عکسهای خود در اینستاگرام با هشتگ #afkargraphy در رقابت روزانه و ماهانه عکاسان شرکت کنید.

۸۰%
Awesome
  • Design
2 نظرات
  1. سهیل می گوید

    همیشه برام سوال بود که این عکس ها چجوری ثبت میشن . تکنیک پیچیده ای نداشت و فقط تجربه و تحقیق که می تونست کمکم کنه . ممنون .

    1. مهرداد می گوید

      سپاس از شما

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.