نمایشگاه گروهی عکس «شهید معروف» در فرهنگسرای ارسباران

به مناسبت اربعین حسینی

نمایشگاه عکس «شهید معروف»

در این نمایشگاه تعداد ۳۲ اثر از هنرمندان سراسر کشور با موضوع آیینی محرم، شهادت و امر به معروف به مناسبت اربعین سید الشهداء روز جمعه ۱۸ مهرماه ساعت ۱۶ به همت موسسه پردیس افکار هنر مهرگان در گالری های ۱ و ۲ فرهنگ سرای ارسباران گشایش یافت.

توضیحات نمایشگاه:

نمایشگاه گروهی عکس «شهید معروف» به مناسبت اربعین حسینی در فرهنگ سرای ارسباران برای بازدید عموم به نمایش در می آید.

در این نمایشگاه تعداد ۳۲ اثر از هنرمندان سراسر کشور با موضوع آیینی محرم، شهادت و امر به معروف به مناسبت اربعین سید الشهداء روز جمعه ۱۸ مهرماه ساعت ۱۶ به همت موسسه پردیس افکار هنر مهرگان در گالری های ۱ و ۲ فرهنگ سرای ارسباران گشایش یافت. این نمایشگاه تا ۲۵ مهر برای بازدید عموم برپاست.
علاقه مندان می توانند ساعت ۱۰ تا ۱۹ برای بازدید از نمایشگاه به نشانی خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خ جلفا مراجعه کنند.

لینک خبر نمایشگاه در سایت فرهنگسرای ارسباران

نمایشگاه گروهی عکس

«شهید معروف»

در فرهنگسرای ارسباران

شرکت کنندگان در نمایشگاه:

علی افتخار، شیدا پور یوسف، مهتا خدابخشی، بهنام خوش باطن، آیدین راستگوی، فاطمه سپهری راد، سارا شاه محمدی، ایوب قادری، پرستو قاسمی، زهرا قلیچ خانی، محمدعادل یوسفی، زهرا نوروزی، فرانک نظری سامان، سحر ناصر زارع، مریم خان بابایی و زینب اقلیمی دژ

2 نظرات
 1. نیوشا توکلیان می گوید

  سلام ، من از این نمایشگاه بازدید کردم ، واقعا جای تعجب داشت ، تعدادی از عکس ها اصلا استاندارد عکاسی رو نداشتند ، عکس خارج از فوکوس ، عدم کادربندی صحیح ، ترکیب های عجیب و … ، با توجه به اینکه فراخوان آخر شما را خواندم فکر میکنم تعداد آثار راه یافته و دریافت هزینه بابت هر عکس برنامه اصلی نمایشگاه های شما است و هنر جایی در افکار شما ندارد

  1. مهرداد می گوید

   سرکار خانم توکلیان با سپاس از اینکه نظرات خود را با ما و مخاطبان پردیس افکار در میان گذاشتید، لازم میدانم چند نکته ای را جهت شفافیت موضوع در پاسخ به نظر شما اعلام کنم؛
   – یکی از اهداف پردیس افکار، ارتقاء سطح هنری عکاسان به ویژه عکاسان تازه کار بوده و ما شرایطی را برای این عزیزان فراهم میکنیم تا بتوانند با یک بودجه معقول و به صرفه آثار خود را در معرض دید عموم قرار دهند. بدیهی ست که هیچ اثر هنری ای خالی از اشکال نباشد و به زعم ما همین فرصت هاست که عکاسان را ترغیب به پیشرفت و بهبود آثار خود مینماید.
   – هزینه ای که تا به امروز از عکاسان بابت برگزاری و شرکت در نمایشگاه ها دریافت میشود صرفا بابت چاپ عکس و اجاره گالری صرف شده و هیچ هزینه مازادی تا کنون از عکاسان دریافت نشده است. ضمن اینکه برای برگزاری نمایشگاه ها با مصائب فراوانی از جمله کمبود بودجه، دست و پنجه نرم کردیم تا این آثار منتشر و در معرض دید عموم قرار بگیرد.
   – حتی داوران نمایشگاه ها به شکل کاملا دوستانه و بدون دریافت وجه به بررسی و داوری آثار پرداختند تا شاهد قدمی موثر در جهت ارتقاء سطح فرهنگی در حوزه عکاسی باشیم.
   – عشق ما عکس و عکاسی است و به دنبال کسب درآمد از نمایشگاه ها آنهم از قشری که همیشه مهجور بوده نیستیم.
   – ما در تلاشیم تا عکاسان بیشتری با استاندارهای جهانی به جامعه معرفی کنیم و بدیهی ست یکی از راه های این شناختن و شناساندن، برگزاری نمایشگاه باشد. هرچند که در ابتدای مسیر مورد کم لطفی های زیادی قرار گرفتیم. و صد البته ناگفته نماند که استادانی چند مانند افشین بختیار نیز از نمایشگاه هایمان دیدن کرده و همسو بودن نظراتشان با افکار ما باعث دلگرمی فراوانی برایمان بود.
   – پردیس افکار وسیله است، اما امیدوارم شما هم بیش از پیش برای عکاسانی که با امیدهای فراوان در نمایشگاه های اینچنینی شرکت میکنند دقت نظر به خرج دهید.
   – امیدوارم توانسته باشم جایگاه هنر در افکارمان را به سمع و نظر شما و دیگر مخاطبان عزیز پردیس افکار برسانم.
   به امید دیدار شما در نمایشگاه های آینده مان. پیروز و سربلند باشید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.